1-32 kanaals dekselloze glasvezelarray voor siliciumfotonica en actieve optische uitlijning
![]()
De GracyFiber dekselloze glasvezelarray (Lidless FA) is een multi-kanaals optische interface ontworpen voor precieze glasvezeluitlijning in fotonische verpakking, optische modules en actieve uitlijningssystemen. In tegenstelling tot een conventionele afgedekte glasvezelarray, biedt de dekselloze structuur directe toegang tot het blootgestelde glasvezelgebied, ter ondersteuning van optische inspectie, actieve uitlijning en integratie in compacte fotonische assemblages.
De geleverde productbeschrijving identificeert specifiek hoge precisie kern-pitch, laag invoegverlies, hoog retourverlies, multi-golflengte werking, en ondersteuning voor OM1–OM5 en G.657-serie glasvezels.
Deze toepassingsgebieden worden direct gespecificeerd in de geleverde documentatie van de dekselloze glasvezelarray.
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Producttype | Dekselloze Glasvezelarray |
| Aantal Glasvezels | 1 / 2 / 4 / 8 / 12 / 16 / 24 / 32 |
| Golflengte Opties | 460 / 630 / 780 / 850 / 980 / 1060 / 1310 / 1550 / 1650 / 1950 nm |
| Substraatmateriaal | Pyrex / Tempax / Kwarts / Silicium |
| Deksel Configuratie | Dekselloos |
| Kern-pitch | 127 µm / 250 µm, afhankelijk van het aantal glasvezels |
| Kern-pitch Tolerantie | ±0.3 µm of ±0.5 µm, afhankelijk van het aantal glasvezels |
| Polijsthoek | 8° / 41° / 82° / 90° / Aangepast |
| Voorbeelden van Aangepaste Polijsthoeken | 12° / 21° / andere aangepaste hoeken |
| Polijsthoek Tolerantie | ±0.5° |
| Hoektype | Type A / Type V |
| Invoegverlies | ≤0.5 dB, typisch 0.3 dB |
| Retourverlies | UPC ≥45 dB; APC ≥55 dB |
| Glasvezeltype | OM1 / OM2 / OM3 / OM4 / OM5 / G.657 serie |
| Glasvezelcoating | 250 µm / 900 µm loose tube / ribbon optioneel |
| Glasvezellengte | 100 ±10 cm of aangepast |
| Connector | FC / LC / SC / E2000 / MT / MPO / MMC |
| Bedrijfstemperatuur | -5°C tot +65°C |
| Opslagtemperatuur | -40°C tot +85°C |
De DOCX bevestigt onafhankelijk de multi-golflengte capaciteit van de dekselloze FA en de compatibiliteit met OM1–OM5 en G.657-serie glasvezels.
| Aantal Glasvezels | Kern-pitch |
|---|---|
| 1 | – |
| 2 | 250 µm |
| 4 | 127 / 250 µm |
| 8 | 127 / 250 µm |
| 12 | 127 / 250 µm |
| 16 | 127 µm |
| 24 | 127 µm |
| 32 | 127 µm |
| Aantal Glasvezels | Kern-pitch Tolerantie |
|---|---|
| 1–8 | ±0.3 µm |
| 12–32 | ±0.5 µm |
| Aantal Glasvezels | Breedte W (mm) | Hoogte H (mm) | Lengte L (mm) |
|---|---|---|---|
| 1 | 2.5 | 1.5 | 10 |
| 2 | 2.5 | 1.5 | 10 |
| 4 | 2.5 | 1.5 | 10 |
| 8 | 2.5 | 1.5 | 10 |
| 12 | 3.5 | 1.5 | 10 |
| 16 | 3.5 | 1.5 | 12 |
| 24 | 5.7 | 1.5 | 12 |
| 32 | 5.7 | 1.5 | 12 |
Aangepaste FA-afmetingen worden ook vermeld als beschikbaar in de geleverde specificatie.
| Configuratie | Beschikbare Opties |
|---|---|
| Aantal Glasvezels | 1 / 2 / 4 / 8 / 12 / 16 / 24 / 32 |
| Golflengte | 460 / 630 / 780 / 850 / 980 / 1060 / 1310 / 1550 / 1650 / 1950 nm |
| Substraatmateriaal | Pyrex / Tempax / Kwarts / Silicium |
| Kern-pitch | 127 µm / 250 µm afhankelijk van de configuratie |
| Polijsthoek | 8° / 41° / 82° / 90° / Aangepast |
| Hoektype | Type A / Type V |
| Glasvezeltype | OM1–OM5 / G.657 serie / Aangepast |
| Glasvezelbescherming | 250 µm coating / 900 µm loose tube / ribbon |
| Glasvezellengte | 100 ±10 cm / Aangepast |
| Connector | FC / LC / SC / E2000 / MT / MPO / MMC |
| FA Afmetingen | Standaard / Aangepast |
Het dekselloze ontwerp zelf is bedoeld om directe glasvezeltoegang te bieden voor uitlijning, inspectie en integratie in fotonische verpakkingen.
De GracyFiber dekselloze glasvezelarray is ontworpen rond een open glasvezelarraystructuur die het relevante glasvezelgebied direct toegankelijk laat in plaats van het volledig af te sluiten onder een conventioneel deksel. Deze configuratie is nuttig in fotonische verpakkingsprocessen waarbij ingenieurs fysieke of optische toegang tot de glasvezels nodig hebben tijdens actieve uitlijning, inspectie, koppelingsoptimalisatie of subsystemintegratie.
De productfamilie ondersteunt 1 tot 32 glasvezels met kanaalafhankelijke pitchconfiguraties. Een 250 µm pitch is gespecificeerd voor de 2-glasvezelversie, 127 µm of 250 µm opties zijn beschikbaar voor geselecteerde 4-, 8- en 12-glasvezelarrays, terwijl 16-, 24- en 32-glasvezelconfiguraties 127 µm pitch gebruiken. Kern-pitch toleranties zijn gespecificeerd op ±0.3 µm voor 1–8 glasvezelversies en ±0.5 µm voor 12–32 glasvezelversies.
De geometrie van de optische interface kan ook worden aangepast aan verschillende koppelingsarchitecturen. Beschikbare polijstconfiguraties omvatten 8°, 41°, 82°, 90°, en aangepaste hoeken, met een gespecificeerde hoektolerantie van ±0.5°. Dit maakt het mogelijk om de geometrie van het glasvezeluiteinde te selecteren volgens de corresponderende optische of fotonische interface.
Invoegverlies is gespecificeerd op ≤0.5 dB met een typische waarde van 0.3 dB. Retourverlies is gespecificeerd op ≥45 dB voor UPC en ≥55 dB voor APC te ondersteunen.
De glasvezelarray ondersteunt zowel multimode als single-mode configuraties, waaronder OM1 tot OM5 en G.657-serie glasvezels. Met verschillende beschikbare substraatmateriaal-, glasvezelbeschermings-, connectorinterface-, glasvezellengte- en mechanische afmetingsopties, kan het platform worden geconfigureerd voor verschillende fotonische verpakkings- en optische systeemintegratievereisten.
Siliciumfotonica apparaten vereisen dat optische glasvezels nauwkeurig worden gepositioneerd ten opzichte van optische koppelingsstructuren tijdens assemblage en testen.
De dekselloze structuur biedt directe toegang tot de glasvezels, waardoor de array kan worden opgenomen in actieve uitlijnings- en inspectieprocessen voordat de definitieve optische assemblage is gefixeerd. De beschikbare pitch-, polijsthoek-, glasvezeltype- en mechanische configuraties maken het mogelijk de FA af te stemmen op verschillende fotonische verpakkingsarchitecturen.
Verpakking en testen van siliciumfotonica worden expliciet geïdentificeerd als toepassingen voor dit product.
Tijdens actieve uitlijning wordt optisch vermogen of een andere optische parameter gemonitord terwijl de glasvezelinterface wordt gepositioneerd ten opzichte van een optisch apparaat.
De open structuur van de dekselloze glasvezelarray biedt directe toegang tot het glasvezelgebied, waardoor het geschikt is voor configuraties waarbij uitlijnings-, inspectie- of integratiestappen moeten worden uitgevoerd rond de glasvezelinterface.
Multi-kanaals optische modules vereisen compacte en gecontroleerde glasvezelroutering binnen beperkte pakketafmetingen.
De dekselloze FA ondersteunt tot 32 glasvezels, inclusief 127 µm pitch configuraties voor hogere kanaalaantallen. De standaard mechanische breedte neemt toe met het aantal glasvezels, terwijl een hoogte van 1.5 mm behouden blijft over de vermelde configuraties, wat compacte multi-glasvezelintegratie ondersteunt.
Hoge dichtheid optische modules zijn een van de gedocumenteerde producttoepassingen.
Een dekselloze glasvezelarray is een glasvezelarrayconfiguratie waarbij het glasvezelgebied direct toegankelijk blijft in plaats van volledig bedekt te zijn door een conventioneel deksel. In dit product is de dekselloze structuur bedoeld om actieve uitlijning, optische inspectie en integratie in fotonische pakketten met hoge dichtheid te ondersteunen.
De geleverde configuratie ondersteunt 1, 2, 4, 8, 12, 16, 24 en 32 glasvezels. Afhankelijk van het aantal glasvezels omvatten de kern-pitch opties 127 µm en 250 µm. Voor een specifieke fotonische interface, geef alstublieft het vereiste aantal glasvezels en de pitch op voor configuratiebeoordeling.
Ja. De geleverde specificatie bevat opties voor verschillende golflengtes, glasvezelaantallen, substraatmateriaal, kern-pitches, polijsthoeken, glasvezeltypes, glasvezelbeschermingsformaten, glasvezellengtes, connectoren en FA-afmetingen. Verpakking en testen van siliciumfotonica zijn specifiek vermelde toepassingen.
GracyFiber levert passieve optische componenten en glasvezel-interconnect producten die gebieden bestrijken zoals:
Voor de dekselloze glasvezelarray ondersteunt de geleverde productconfiguratie meerdere kanaalaantallen, glasvezelpitches, substraatmateriaal, polijsthoeken, glasvezeltypes, connectorinterfaces en mechanische afmetingen. Dit maakt het mogelijk de glasvezelarray-interface te specificeren rond de vereisten van het optische pakket in plaats van een enkele vaste configuratie te gebruiken.
| Gerelateerd Product | Waarom het Gerelateerd is |
|---|---|
| Standaard Glasvezelarray / FAU | Geschikt waar een conventionele afgedekte glasvezelarraystructuur de voorkeur heeft |
| Lens Glasvezelarray | Relevant waar straalvorming of free-space koppeling vereist is tussen de glasvezelinterface en het optische apparaat |
| PM Glasvezelarray | Geschikt voor fotonische systemen die een gedefinieerde polarisatieoriëntatie vereisen naast glasvezeluitlijning |
| MPO/MTP Glasvezelassemblage | Kan externe glasvezelconnectiviteit met hoge dichtheid bieden aan multi-kanaals optische modules |
| WDM Componenten | Relevant voor fotonische subsystemen die golflengte multiplexing of demultiplexing vereisen |
Voor een Dekselloze Glasvezelarray RFQ of technische evaluatie, geef alstublieft op:
GracyFiber kan deze parameters gebruiken om de juiste dekselloze glasvezelarrayconfiguratie voor uw project te bepalen.